نورپردازی فروشگاه

در تصاویر زیر مشاهده میکنید که از ترکیبی از انواع منابع روشنایی در سوپر مارکت پالادیوم استفاده شده که شرکت پرتونگار در زمان طراحی تلاش کرده با توجه نیاز روشنایی هر بخش فروشگاه، با استفاده از نوع منبع روشنایی متناسب اقدام به تامین روشنایی نماید. همچنین رنگ نور مورد استفاده نیز در بخشهای مختلف متفاوت است . برای مثال در بخش فروش گوشت از رنگهای گرمتر و در بخش فروش محصولات بهداشتی از رنگهای سردتر استفاده شده است.

روشنایی سوپر مارکت
سقف سوپر مارکت

همانطور که در تصاویر زیر مشخص است ، در بخش لوازم آرایش و بهداشتی فروشگاه ، استفاده از نورافکن های تاکیدی Accent Light با تابش مستقیم روی محصولات و رنگ سفید سرد ، بیشتر است. استفاده از چراغهای ریلی باعث قابلیت جابجایی راحت تر محل چراغ در زمان استفاده و انطباق راحت تر با دکوراسیون داخلی در زمان ایجاد تغییرات در مغازه می شود.

طرح سقف فروشگاه با چوب و چراغ LED
طرح سقف مرکز خرید روشنایی ال ای دی

همانطور که در تصاویر زیر مشخص است ، در فروشگاه پوشاک می توان گفت استفاده از نورافکن و نور تاکیدی بسیار مهم است چونکه لباسها باید از محیط اطراف روشنتر و با جلوه بیشتری به نظر برسند و همچنین ویترین مغازه حتما باید از فضای بیرون روشن تر باشد . البته مغازه های بر خیابان مشکل کمتری از نظر ویترین و نورپردازی آن دارند زیرا نور خیابان چندان زیاد نیست. اما در مجتمع های تجاری بدلیل نور بیشتر در راهرو ها و مشاعات و اینکه عموما این فضاها به دقت نورپردازی شده اند، تامین نور ویترین و جلوه آن اهمیت بیشتری دارد. به خصوص اینکه در پاساژها مغازه ها کنار هم هستند و ایجاد جلوه و جذابیت برای ویترین مشکل تر است و فضا رقابتی است !

نورپردازی مغازه لباس فروشی

طرح سقف کناف
نورپردازی فروشگاه پوشاک